Kış Sporları Nelerdir? En Eğlenceli Kış Sporları

kıs-sporu-malzemeleri

Kışı tüm soğukluğu karı yağmuru ile yaşıyoruz. Böylesine yağışlı ve karlı geçen kış günlerinde sizlere özel sporlarda elbette var. 2019’a girerken hem tatil hemde spor yapmak isterseniz işte size kış sporları. Sağlık ve keyfin bir arada olduğu en güzel sporlar

Kayak: Ülkemizin bu sporu yapmak için oldukça elverişli olduğunu belirtelim Erzurum Isparta Bursa ve daha pek çok kayak merkezi hem doğa güzelliği hemde spor keyfi sunarak harika bir kış tatili imkanı sağlıyor.Her yaştan insanın yapabileceği kayak sporu çeşitleri : Alp disiplini, serbest stil kayak, kayakla atlamadır.

Buz Pateni: Dans edercesine kuğu gibi süzülerek buzların üzerinde kaymak en hoş kış sporlarından biri. Buz pateni buz üzerinde tek ve çift olarak kayarken adeta uçma hissi veren kış sporları arasındadır. Buz pateni aktiviteleri arasında artistik buz pateni, buz dansı ya da yüksek hızlara erişilebilen sürat pateni yer almaktadır.

Kızak :Macera ve değişliği sevenler için Farklı stillerde kayma imkanı sunan keyifli bir kış sporu da kızaktır. Dar bir kabinde özel yapım pistten kayma türünden köpeklerin çektiği özel arabalarla yapılanına kadar hayli çeşitleri vardır. Çoluk çocuk demeden yapabileceğiniz kış sporları arasında yer alan kızak oldukça eğlence verici bir spor.

Buzda Balık Tutma: Daha çok filmlerde gördüğümüz bu aktivite oldukça merak ve keyif uyandırıyor. Kış sporları deyince akla fiziksel olarak yorgunluk veren sporlar geliyor ama buzda balık tutmak da kış sporlarından biri. Buzda balık tutmak daha çok soğuk ülkelerde donan deniz ve göllerde bir misina sarkıtarak alan açarak karda kışta balık tutmak şeklinde yapılır.

Kar Raftingi : Ülkemizde son yıllarda yapılmaya başlayan ve yeni trend haline gelen kar raftingi hayli macera ve gerilim dolu bir spordur. Özel şişme bot ile kar üzerinde rafting yapma esasına dayanan kar raftingi, farklı zevkler ve heyecanlar yaşamak isteyen gruplar için idealdir.

kar raftingi

Sizlerde spordan ve özellikle kış sporlarından zevk alıyor ve her fırsatta kış tatili planları yapıyorsanız, Mardima.com spor-outdoor kategorisinden toptan spor malzemeleri satın alabilirsiniz.

Kış Sporları Nelerdir? En Eğlenceli Kış Sporları” başlıklı yazımıza Google.com.tr, Google.com, Kış Sporları Nelerdir? En Eğlenceli Kış Sporları yandex.com.tr, Kış Sporları Nelerdir? En Eğlenceli Kış Sporları yaani.com.tr, bing.com, Kış Sporları Nelerdir? En Eğlenceli Kış Sporları yahoo.com, baidu.com duckduckgo.com, dogpile.com, boardreader.com, wolframalpha.com, startpage.com, ask.com

Yorum Yap

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.