Naylon Poşetlerin ve Pet Şişelerin İnsan Sağlığına Zararları Nelerdir?

naylon-posetlerin-insan-saglıgına-verdigi-zararlar

Uzun yıllardır evimizin her köşesinde yer edinen naylon poşetler bir anda hayatımızdan çıktı ve artık parayla satışına başlandı. Peki plastik yada naylon malzemeden üretilen bu poşetler gerçekten zararlı mıdır? İçeriğindeki bileşenlerin insan sağlığına zararları nelerdir.

plastik-ve-posetlerin-cevreye-verdigi-zararlar

Naylon poşetler neden bu kadar hayatımızdaydı ve yerine ne geçecek? Bu soruların cevaplarını zamanla öğreneceğiz fakat bilinen bir gerçek var ki naylon poşet, plastik poşet ve türevlerinin insan sağlığını fazlasıyla tehlikeye soktuğu. Naylon poşet ve plastik ürünler kanserden ve daha pek çok rahatsızlığa kadar pek çok olumsuz duruma neden olmaktadır.

Uzmanlar plastik poşetlerin hem çevre katline hemde insanlığın sonunu hazırlamaya zemin oluşturduğunu belirtiyor. Naylon poşetler hayatımıza girmeden önce kağıt keseler ve fileler kullanılmaktaydı.Naylon poşetler ülkemizde 1982’li yıllarda kullanılmaya başlandı.İlk dönemlerde medeniyetin bir parçası gibi görülen naylon poşetler hızla kabul gördü, kullanımı yaygınlaşarak çığ gibi büyüdü.Zararlarından hiç de farkında olmadığımız naylon poşetler ilerleyen yıllarda sinsice hayatımıza sızdı.

Plastik Poşetlerin Zararları Nelerdir? Fileli Çantaların Faydaları

Plastik ve naylon torbalar güneş ışığında kimyasal çözünmeye uğrayarak zaman içinde daha küçük ve daha zehirli petro polimerlere bölünürler.Bu zehirler toprağa ve yiyeceklerimize, besinlerimize nüfuz ederek vücudumuza girer. Hem biz hem hayvanlar bu zehirle buluştuğunda doğal hayat tehlikeye giriyor ve ölümcül hastalıklara kapı açılıyor.Uzmanlar son yüzyılda kanser vakalarının artışını naylon ve plastiklerin hayatımıza girmesine bağlıyor.

plastik-posetlerin-cevreye-verdigi-zararlar

Plastik ve naylon poşetler denize atıldığında pek çok hayvanın yiyecek sanması sonucu boğazına kaçarak boğularak ölmelerine neden oluyor. Çöpten beslenen pek çok kara hayvanı da kuşlar da bu tehlikeden etkilenenlerden. Balina, yunus fok balığı, deniz kaplumbağaları, martılar, kediler, köpekler plastikler yüzünden yaşamlarını yitiren hayvanlar arasında.

Naylon Poşetten Kurtulun!

Dünyada plastik poşetlerin kullanımının yasak olduğu ülkeler de mevcuttur. İngiltere ilk yasaklayan ülke, İngiltere’den sonra Meksika ve Hindistan da poşet kullanımını yasakladı. Bazı Avrupa ülkelerinden İsviçre, İsveç, Norveç, Almanya ve Hollanda’da ise marketlerde ve mağazalarda naylon plastik poşetler parayla satılıyor.

naylonun-hayvanlara-verdigi-zararlar

Pek çok üniversitede yapılan araştırmalarda poşetlerin güneş ışığı ile etkileşime girdiğinde kanserojen etkiye sahip olduğu kanıtlandı. Eğer birde bu poşetleri saklıyor ve tekrar tekrar kullanıyorsak tehlike boyutunu daha artırıyor. Tüm bu sebepler göz önüne alındığında geleceğimizi ve çocuklarımızı düşünmek insan ve canlı neslin devamını sağlamak ve dünyayı toprağı ve havayı zehirli kimyasallardan arındırmak için naylon poşetten fileli çanta ve torbalara geçmek en doğru ve en akıllıca tercih olacaktır.

Sizlerde artık naylon poşet kullanımına dur diyorsanız, hem ülkemiz hem de geleceğimiz için bez, ve fileli çantalara geçiş yapmak istiyorsanız mardima.com toptan satış sitesinden hem toptan hem de tekli olarak file çanta, fileli pazar çantaları ve renkli file çantalar bulabilirsiniz.Keyifli alışverişler dileriz.

fileli-çantaların-faydaları

Mardima toptan al, toptan satış pazar filesi çantaları, fileli çanta, fileli torba, renkli file çantalara, mardima toptan al sitesinden ulaşabilirsiniz.

Naylon Poşetlerin ve Pet Şişelerinin İnsan Sağlığına Zararları Nelerdir? başlıklı yazımıza : Google.com.tr Mardima file çanta toptan satış , Google.com Mardima toptan satış file çanta, yandex.com.tr Mardima renkli file çanta , yaani.com.tr Mardima file çanta toptan sipariş, bing.com Mardima file çanta sipariş , yahoo.com Mardima toptan satış, baidu.com duckduckgo.com Mardima fileli poşet satış, dogpile.com Mardima fileli toptan sipariş , boardreader.com, wolframalpha.com, startpage.com, ask.com Mardima pazar filesi sipariş arama motorlarından ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız:

plastik kullanımı ve zararları, plastiğin çevreye zararları, naylon poşet doğada kaç yılda yok olur, naylon poşet kullanımı yasaklandı, bez poşetin yararları, naylon poşet yerine ne kullanılır,poşet ham maddesi nedir, naylon poşetin yararları ve zararları, plastik kullanımı ve zararları, bez poşetin yararları, naylon poşet doğada kaç yılda yok olur, plastik kullanımının zararları, naylon poşet kullanımı yasaklandı, naylon poşet yerine ne kullanılır, naylon poşet geri dönüştürülebilir mi, file çanta nereden bulurum, file çanta faydaları, file çanta fiyatı, file çanta çeşitleri, file çanta renkleri, file çanta tutan satış, file çanta perakende satış, file çanta satın al, file çanta sipariş, file çanta en ucuz, file çanta en uygun fiyat, file çanta nasıl örülür, fileli pazar çantaları, file poşetler, fileli çanta toptan satış, toptan satış fileli çanta, toptan satış file çanta, toptan satış bez çanta

Yorum Yap

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.