Hindistan Cevizi Sütü Nedir? Cilde Etkileri ve İçeriği

Cilt kadınlar için oldukça önemli bir güzellik sembolü. Cildimizde en ufak bir pürüz bizi günlerce huzursuz ederken ışıl ışıl parladığımızı düşündüğümüzdeki mutluluk oldukça iç açıcı. Cilt güzelliği için Eski Mısırdan tutun, Antik Yunan’a ve tarihimizdeki Osmanlı kadınlarının güzellik sırlarına kadar pek çok millet ve ulus kadınları kendilerine has çeşitli yöntemler geliştirmişler ve güzellikleri için pek çok yöntem ve buluş geliştirmişlerdir. Bu yöntemler farklı, çeşitli ve bölgeden bölgeye değişiklik arz eder. Peki bu güzellik yarışında hiç hindistan cevizi sütünü duymuş muydunuz?

hindistan-cevizi-sutu

Hindistan cevizi sütü hindistan cevizi içerisinde bulunan etli, beyaz kısmın suyundan el edilen beyaz besleyici ve vitamin deposu bir çecektir. Hindistan cevizi sütü dünyanın en besleyici sağlıklı gıdaları arasında gösterilir.Hindistan cevizi sütü besleyiciliğinin yanı sıra laurik asit sayesinde cildin kolay emdiği ve enerji için de kullanılan bir bileşendir.

hindistan-cevizi-sutu-etkileri

Hindistan cevizi sütü cilde etkilerini düşünecek olursak;

-Cildin rengini açmaya ve beyaz bir cilde sahip olmaya imkan sağlar
-Cildi yumuşatır ve temizler
-Doğal bir parlaklık ve ışıltı sağlar
-Ciltteki kırışıklıkların azalmasına çok iyi bir yardımcı takviyedir
-Gözenekleri açarak cildin bakteri oluşturmasının önüne geçer
-Ciltteki yağ bezelerini ve siyah noktaları arındırır
-Cilt üzerindeki lekelerin rengini açarak görünümünün kaybolmasına yardımcıdır

-Hindistan cevizi sütü düzenli kullanıldığında yaşlanmayı geciktirici etkileri olduğu uzmanlar tarafından klinik deneylerle ortaya konmuştur.

hindistan-cevizi-sutu-ne-ise-yarar

Hindistan cevizi cildinizin her yerine uygulanabilir özellikle dudakların oldukça bakımlı görünmesine yardımcı olarak hem nem dengesini korur hem de besleyerek daha canlı ve pürüzsüz görünmesine imkan sağlar.

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız

hindistan cevizi suyu, hindistan cevizi yağı faydaları, hindistan cevizi tozu, hindistan cevizi yağı saç, hindistan cevizi ağacı, hindistan cevizi yağı kullananlar, hindistan cevizi nerede yetişir, hindistan cevizi yağı zararları, hindistan cevizi sütü bim, hindistan cevizi sütü carrefour, hindistan cevizi sütünün bebeklere faydaları, hindistan cevizi sütü zararları, hindistan cevizi sütü besin değeri, hindistan cevizi sütü evde nasıl yapılır, hindistan cevizi sütü ile tatlı, hindistan cevizi sütü bebeklere verilirmi, rus merhemi, rus merhemi toptan siparis, rus merhemi içeriği

Yorum Yap

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.