Bakır İyonlu Maske Nedir? Corona Virüsü Yok Eder Mi?

BAKIR İYONLU MASKE NEDİR?

Uzun süredir hayatımızda yer edinen ve hayatımızı alt üst eden corona virüs için yeni tedbirler alındı. Artık maskenin ve mesafenin önemi daha çok arttı. Özellikle virüsün mutasyona uğraması sonucu tüm gözler aşıya kaydı. Ancak aşının mutasyona uğramış olan virüse karşı etkisi hala çözülmedi.

Aşı tam olarak bulunup tüm insanlığa enjekte edilmese de insanlar kendince tedbirler almaktadır. Artık sokağa çıkma kısıtlaması dahilinde dışarı çıkılmayacak 20 yaş altına toplu taşıma engeli gibi yasaklar gelmişti.

Tüm bunlar bu virüsü tüm dünyadan yok edip daha sağlıklı ve refah bir hayat yaşamak içindi. Bir çok insan önlemini almakta evden gerekmedikçe hiç dışarı çıkmamaktadır. Ancak her ne kadar tutumlu insanlar varsa bir o kadar da tutumsuz insan var. Gerekli sandıkları bahaneleri ile dışarı çıkmakta bir çoğu ise maskesiz dolaşmaktadır.

Oysaki maske virüs dönemindeyken insan hayatı için büyük bir role sahiptir. Maske hem takan kişinin hayatını hem de çevresindeki insanları koruma sağlar.

Maske ise dışarıya nefes alıp vermeyi bir tık zorlaştırsa dahi bakteri ve virüslerin içeri girmesini engellemektedir. Pek çok kişi artık maskelerin de trendlerini kullanmaktadır.

Rengi renkli çeşit çeşit maske satışı yapılmakta ancak bu maskelerin sağlık açısından doğru olduğu tartışılır. Hiç bir maske cerrahi maske kadar sağlıklı değildir.

Son günlerde ise bu maskelerin yenisi eklenmektedir. Uzmanlar tarafından da kanıtlanmış olan ve virüsü yok eden maske ‘bakır iyonlu maske! adını taşımaktadır.

Mehmet Ceyhan adında bir medikal şirket sahibinin ürettiği bu maskenin virüsü yok ettiğini hatta 1 dakika içerisinde öldürdüğünü iddia etti.

Uzmanlar ise bu bakır iyonlu maskeyi araştırmış ve sonuçlarına bakmıştır. Sonuçlar ise iddiaları doğrulamış ve virüsü yok ettiği kanıtlanmıştır. Bu maske aynı zamanda Avrupa şirketleri tarafından da onaylanmıştır.

Maske hakkında bilgi veren üretici Mehmet Ceyhan; maskenin üzerindeki bakır iyonları sayesinde virüsü yok ettiğini açıklamıştır. Sadece virüs değil aynı zamanda bakteri ve mikropları da engellemektedir.

MASKENİN ÖZELLİKLERİ

Maske tamamen bakır iyonlarından oluşuyor ve rengi ise hafif turuncu renginde ama somon renginde diyebiliriz. Bunun nedeni ise maskenin içindeki boya malzemelerinden değil, içindeki bakırlardan dolayı böyle olduğu açıklandı. Aynı zamanda suya dayanıklı ve ıslandığında yarım saat gibi kısa bir zaman zarfında kuruyor.

Yırtık veya herhangi bir deformasyon yoksa bu maskeleri ir ay kullanılması gereklidir.

Neden bakır sorusuna ise üretici; bakteriler bakır üzerinde fazla yaşayamıyor. Ve etraftaki maske satışları da belliydi. Ben de böyle ir girişimcilik yapmak istedim dedi.

Maskenin henüz kullanıp kullanılmayacağı ise belli değildir.

Yorum Yap

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.